34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Dbamy o zdrowie!

W ramach kontynuacji projektu ,,O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy” w dniu 13 maja br. klasy młodsze brały czynny udział w spotkaniu z dietetykiem oraz warsztatach kulinarnych.

Panie dietetyk próbowały odpowiedzieć najmłodszym na pytanie – Co robić, aby długo cieszyć się dobrym zdrowiem? Uczniowie zostali zapoznani z nową piramidą zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży (4-18 lat).

Najlepszym momentem zajęć były warsztaty, na których uczniowie mogli wykonać zdrowy pożywny posiłek lub przekąskę. Klasa ,,0’’ wykonała sałatkę owocową, klasa I koktajl owocowy, a klasy drugie kanapki. Samodzielnie przygotowane drugie śniadanie bardzo smakowało wszystkim ,,małym kucharzom’’.

16 maja był kolejnym dniem spotkań z dietetykiem. Tym razem w klasach IV – VI panie dietetyczki rozmawiały z uczniami o słodkich i słonych przekąskach. Uświadomiły uczestnikom spotkań, że spożywanie słonych i słodkich przekąsek niszczy zdrowie, ze względu na ogromne ilości soli czy cukru w nich zawartych. Tego się dzieci nie spodziewały! Panie zwróciły też uwagę na czytanie etykiet produktów, które kupujemy i wyjaśniły co oznaczają poszczególne składniki i jaki zły wpływ mają na nasze zdrowie. Na koniec zachęciły do spożywania zdrowych przekąsek i podały całą ich listę!

Za tak fantastyczne spotkania Paniom dietetyczkom bardzo dziękujemy!!!

Efekty działań dzieci możemy zobaczyć w Galerii 🙂