34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa w Jeleśni

Na terenie Gminy Jeleśnia ruszył program ,,Chrońmy bioróżnorodność – ekologiczne pszczelarstwo’’ . Projekt jest realizowany w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój w Gminie Jeleśnia – edycja 2017. Do tego programu przystąpiło Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności z siedzibą w Rychwałdzie a bezpośrednim realizatorem jest ,,Babiogórskie Koło Pszczelarzy’’ z siedzibą w Przyborowie oraz Gospodarstwo Pszczelarskie Bartnik Wołoski z Sopotni Wielkiej. W ramach tego projektu zostało zorganizowane spotkania z dziećmi 15 lutego 2018r z Zespołu Szkół Nr 1 w Jeleśni. W pogadance wzięła udział klasa 7 Szkoły Podstawowej, klasa 2 i 3 Gimnazjum. Gościem zaproszonym na to spotkanie był przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwa Jeleśnia Pani Karolina Morkisz. Tematyka jaka została poruszona to:
– lokalizacja Nadleśnictwa Jeleśnia w województwie śląskim,
– gospodarka leśna,
-gatunki zwierząt żyjące w lasach zarządzanych przez LP,
– znaczenie bioróżnorodności,
– ochrona środowiska – jak o nią dbać.

,,Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,
człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia
Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania.
Zabraknie więc roślin, potem zwierząt.
Wreszcie przyjdzie kolej na człowieka’’