Polubić czytanie

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody ich wszechstronnego rozwoju. W naszej szkole włączamy się w tą ogólnopolską akcję, organizując kolejny raz w dniu 14 września 2018 roku  projekt pod hasłem „Polubić czytanie”.

Tym razem nasi wychowankowie mogli wysłuchać fragmentów powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klasy VII zaprezentowali wzorowe czytanie utworu patrona naszej szkoły. Aby wprowadzić koleżanki i kolegów w atmosferę książki, przebrali się za jej bohaterów: mieszkańców Czarnego Lądu i europejskich podróżników z XIX wieku. Przygotowali również oprawę plastyczną, a były to prace będące projektami okładki powieści. Nastrój spotkania budowała także muzyka znana z adaptacji filmowej dzieła Henryka Sienkiewicza, a także pochodząca z niej piosenka zaśpiewana i zagrana przez uczennicę klasy IVa Martę Krzyżowską.

To szkolne spotkanie to również czas na refleksję na znaczenie książki w życiu młodego człowieka i propagowanie czytelnictwa.

Impreza została przygotowana przez p. Elżbietę Urbańską przy współpracy z p. Beatą Kubik i p. Jolantę Graca.