34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wycieczka edukacyjna klas drugich do lasu

Dnia 11 X 2018 roku klasy II a i II b z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Sopotni Małej. W wycieczce towarzyszyła nam Pani Karolina Morkisz -leśnik Nadleśnictwa Jeleśnia. Pogoda była piękna, a las – uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. W lesie pod kierunkiem Pani Karoliny najpierw odbyliśmy krótki spacer i zbieraliśmy okazy przyrodnicze, rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew i krzewów. Zbieraliśmy kolorowe liście i słuchaliśmy odgłosów lasu. Wielką atrakcją wycieczki było zbieranie drzewa na ognisko i jego rozpalenie wyznaczonym do tego celu miejscu. Każdy mógł skosztować upieczonej samodzielnie kiełbaski i chleba. Potem mogliśmy sprawdzić nasze wiadomości rozwiązując rebusy, krzyżówki, kolorując wybrane liście i wykonać makietę lasu z przyniesionych okazów. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ochoty na kolejną wycieczkę.