34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Szkoła do Hymnu’2020

„…11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny.
Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość…”

Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Jeleśni składa.
Polska Ziemia – to nasz kraj! Daj jej Boże, szczęście daj! Z Polskiej Ziemi wiedziem ród, dla niej radość, dla niej trud! Dla tej ziemi będziem żyć, braci kochać, wrogów bić! A o przyszłość walczyć społem pod sztandarem z Orłem Białym tylko pracą i nauką przysporzymy Polsce chwały! Orła, Flagi, Hymnu strzec i nadzieję w sercu mieć, że nie rzuci Ziemi ród, nigdy wojny więcej już!
Obietnicę młodzież składa i do hymnu wzywa brać, niech Mazurek Dąbrowskiego wnet okrąży cały świat, niech się mieni biel i czerwień połączone myślą prostą: „Żeby Polska, żeby Polska. Żeby Polska była Wolną Polską”

W dniu 10 listopada 2020 roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt. Szkoła do Hymnu.  W związku z tym faktem o godzinie 11.11 podczas lekcji zdalnych nauczyciele przerwali zajęcia edukacyjne, aby wraz z uczniami odśpiewać uroczyście hymn naszego kraju.

A oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Klasa I
Klasa I
Klasa II
Klasa II
Klasa III
Klasa IV
Klasa VIa
Klasa VIb
Klasa VII b
Klasa VIII
Przedszkole – grupa starsza