34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Teatr Banialuka – „Zielony wędrowiec”

MAGICZNE MIEJSCA TEATRU

„Teatr powstał z życia, i życie wypełnia teatr. Teatr lalki istnieje od zawsze, bowiem u jego początku znajduje się przedmiot, rzecz, narzędzie – lalka – (…)”

Wyjazdy uczniów naszej szkoły do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej są stałym elementem działań edukacyjnych. Możliwość bezpośredniego zetknięcia się ze sztuką, aktorami przygotowuje młodych widzów do pełnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

22 marca uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie Zielony wędrowiec. To poetycka, nasycona ciepłym humorem opowieść o przyjaźni, tolerancji i potrzebie marzenia, a także o odwadze bycia innym. Żywe tempo, roztańczenie, rozśpiewanie, wspaniałe kostiumy przeniosły  widzów w świat teatralnej magii. Atrakcyjna forma musicalu  zachwyciła zarówno młodsze, jak i starsze dzieci.  I świetnie, bo to przecież potencjalna dorosła publiczność. Dla najmłodszych był to pierwszy wyjazd do teatru i zapewne udany.

Po przedstawieniu pod przewodnictwem aktorów Banialuki  uczniowie klas czwartych A i B, piątej i szóstej zobaczyli teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie, dowiedzieli się, jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół każdorazowo je tworzy, poznali aktorów teatru – lalki oraz wielość sposobów ich animacji.  Prowadzącymi były aktorki Teatru Lalek Banialuka Maria Byrska i Małgorzata Bulska.