34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Święto Konstytucji 3 maja

    Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja ma stałe miejsce  w szkolnym kalendarzu imprez. To lekcja patriotyzmu dla dzieci i młodzieży. Tym razem odbył się on 27 kwietnia 2018 roku.

   W przygotowanie włączyły się klasy czwarte. Uczniowie klasy 4a przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja i nastroje Polaków. Poetyckie słowo, odświętne stroje, kotyliony w biało-czerwonych barwach nadały występowi uroczysty charakter.

    Później przyszedł czas na naukę przez zabawę, czyli bajki Ignacego Krasickiego. W inscenizacji tych ponadczasowych utworów wystąpili uczniowie klasy 4b.  Pouczające teksty, barwne kostiumy, ciekawe rekwizyty wzbudziły zainteresowanie nawet najmłodszych.

    W klimat epoki wprowadziły także dawne pieśni patriotyczne oraz współczesne w wykonaniu uczennic i uczniów z różnych klas.