Trzymaj Formę!

W naszej szkole realizowany jest program

Trzymaj Formę!

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!” opracowany został z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.

Celem programu „Trzymaj formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej oraz ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany projekt służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. Takie podejście  pozwoli skutecznie walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi dzieci i młodzieży, które prowadzą do otyłości i nadwagi a w konsekwencji do wielu przewlekłych chorób. W ramach tego projektu są zorganizowane wyjazdy na basen a zimą także wyjazdy na narty. Na zajęciach technicznych uczniowie przygotowują zdrowe i smaczne kanapki oraz owocowe sałatki w ten sposób próbujemy zachęcić uczniów do spożywania drugiego śniadania zamiast niezdrowych przekąsek.