34-340 Jeleśnia, Rynek 11

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2023

Od 17 kwietnia do 7 maja 2023 roku w całej Europie trwa Tydzień z Internetem. Tegoroczny motyw przewodni kampanii brzmi : „Ogarnij to! Kompetencje cyfrowe w czasach przełomu”.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jeleśni również włączyła się w tę ważną i ciekawą akcję. Za nami drugie warsztaty edukacyjne dla naszych młodych użytkowników, tym razem do współpracy zaprosiliśmy klasę 3 z ZS1 Jeleśnia

Warsztaty rozpoczęliśmy od próby zdefiniowania sieci internetowej?. Wspólnie stworzyliśmy włóczkową namiastkę globalnej sieci i zobaczyliśmy jak szybko informacja może dotrzeć do różnych punktów i osób oraz jak szybko my możemy znaleźć poszukiwane wiadomości.

Następnie porozmawialiśmy o szeroko pojętych nowych technologiach, ich szybkim rozwoju i roli w różnych życiowych sytuacjach. Dzieci za pomocą przycisków ON i OFF akceptowały potrzebę używania telefonów czy innych urządzeń w trakcie m.in. posiłku, nauki, wycieczki, wizyty u lekarza czy zabawy na placu zabaw. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy dzieci i bardzo przekonujących i merytorycznych argumentów w dyskusji.??

Kolejnym punktem spotkania była praca plastyczna, czyli stworzenie własnego papierowego profilu internetowego i wybór informacji, które powinniśmy lub nie powinniśmy umieszczać w internecie.

Największą atrakcją warsztatów okazała się przygotowana na tę okazję „internetowa” ścianka ? z uniwersalnymi, rozpoznawalnymi na całym świecie symbolami np.?????

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, żywą dyskusję i fantastyczną atmosferę, a Pani Wychowawczyni za opiekę nad grupą.

#TZI2023

#ADWeeks2023