34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

W poniedziałek 2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Tego dnia o godzinie 9.00 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem P. Wójt Anny Wasilewskiej, dyrektora szkoły Pani Małgorzaty Falisz, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz uczniów. Szkoła włączyła się w akcję „Przerwany Marsz”. Polegała ona na symbolicznym dokończeniu przerwanego marszu młodzieży do szkół w 1939r. Przerwanego przez wybuch II wojny światowej. Na apel ten zostali zaproszeni i licznie przybyli goście, którzy wywodzą się z pokolenia „Dzieci Wojny”. Po szkolnych uroczystościach,podczas których powitano również pierwszoklasistów, dyrektor szkoły, harcerze, uczniowie klasy II z rodzicami i wychowawcą przeszli pod pomnik wysiedlonych. Tam, harcerze złożyli kwiaty i podjęli wartę. Pani wójt zapaliła znicz, ksiądz odmówił modlitwę, aby upamiętnić 80 rocznicę wybuchu wojny.