34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wakacje w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni

W ramach projektu „Więcej ruchu dla maluchów” współfinansowanego  przez Gminną Komisję  Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni,  czterdziestu uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach wakacyjnych od ( 25.06.2018 – 03.07.2018)

Pierwszą formą zajęć był wyjazd do Figlo – Raju w Żywcu. Sala zabaw – to doskonałe miejsce dla urozmaicenia czasu w czasie wakacji  oraz kształtowanie  umiejętności współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.  W sali zabaw dzieci  mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji, piankowych klocków, huśtawki, zjeżdżalni, tunelów i labiryntów.

Kolejnym elementem ruchu jest rytm, który stwarza duże możliwości w rozwoju dziecka. Dlatego nie obyło się bez zajęć taneczno – akrobatycznych. Podczas zajęć zastosowano takie formy jak: taniec, rytm, zabawy dziecięco muzyczno-ruchowe. Na zajęciach były realizowane cele ogólno wychowawcze, które za zadanie miały rozwijać estetykę, sprawność ruchową oraz korygować wady postawy. Dzieci w trakcie zajęć mogły rozładować dużą potrzebę ruchu, zabawa był udana.

Ponieważ zajęcia taneczno – akrobatyczne cieszą  dużym zainteresowaniem, dlatego będą kontynuowane do grudnia 2018.

W dniu 2 lipca 2018r. około godziny 9:00 dzieci pojechały  do kina Janosik w Żywcu na film pt.:” Uprowadzona księżniczka”. Nasz seans rozpoczynał się o godzinie 10.00, dlatego też mieliśmy trochę czasu na kupienie popcornu, chipsów, napojów i zajęcie wygodnych miejsc. Podczas oglądania filmu na sali panowała cisza, którą przerywały częste śmiechy. Przez całą drogę powrotną trwały dyskusje na temat obejrzanego filmu. Około godziny 12.10 dojechaliśmy pod naszą szkołę i wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Organizacja zajęć wakacyjnych była wspaniałym pomysłem. Zajęcia i wyjazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci pełne wrażeń  już dziś deklarują udział w następnym takim projekcie wakacyjnym. Zajęcia i wyjazdy dla dzieci były bezpłatne dzięki pomocy Gminnej Komisji  Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleśni,  za co bardzo serdecznie dziękujemy.