34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Warsztaty ekologiczne klasy III

W  dniu 19 marca br uczniowie klasy III brali udział w warsztatach edukacyjnych na temat ,,Dokarmianie ptaków zimą’’.  Warsztaty prowadził przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego pan Piotr Dziki.

W  części  edukacyjnej oglądali prezentację multimedialną poświęconą wybranym gatunkom ptaków i ich  środowisku naturalnemu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób dokarmiać niektóre gatunki ptaków, jak chronić ptaki przed zagrożeniami, kiedy dokarmiać ptaki. Wszystkim bardzo podobała się część prezentacji, w której mieli możliwość wysłuchania ptasich śpiewów i zobaczenia zdjęcia ptaka.

W części warsztatowej uczniowie wykonywali proste karmniki  z butelek plastikowych, ozdabianych według własnego pomysłu. Wiele z wykonanych karmników zostało  powieszonych w przydomowych ogródkach, a ich właściciele zgłosili chęć systematycznego dokarmiania ptaków.