34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Wyjazd do kina

23.10.2019r. uczniowie klas VII oaz VIII wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Falisz, Beatą Kubik, Elżbietą Urbańską, Grażyną Dendys Duraj i Katarzyną Hulbój- Łysień wybrali sie do kina Helios w Bielsku Białej na film ” Piłsudski”. Ten fabularny film biograficzny, w reżyserii Michała Rosy, poświęcony jest postaci Józefa Piłsudskiego. Główną rolę w filmie kreuje Borys Szyc. Jest to bardzo dynamiczna i barwnie przedstawiona historia losów polskiego przywódcy podziemia niepodległościowego. Jego walka o wolną Polskę, nieugięta postawa na polu walki i w codziennych zmaganiach o szczytny cel, doprowadziła do wielkiej, oczekiwanej chwili odzyskania przez Polskę niepodległości.

Film znalazł uznanie w oczach młodzieży, która z zapartym tchem obserwowała powyższą projekcję. Polecamy.