34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Klasa II w ogrodach Kapiasa

W piękny, słoneczny, październikowy dzień (17.10), uczniowie klasy II wybrali się na niecodzienną wyprawę. Rano,o godzinie 08:30 wyjechali z Jeleśni, a w Żywcu przesiedli się do pociągu, którym dojechali do Goczałkowic. Dużym zainteresowaniem cieszyło się kontrolowanie, mijanych stacji kolejowych. Podróż minęła bardzo szybko a potem czekała kolejna atrakcja wycieczki, spacer do ogrodów. Tam dzieci zobaczyły ogrody Kapiasa w jesiennych kolorach i dekoracjach.

Ogrody podzielone są ze względu na pory roku i dnia, oraz cechy charakterystyczne dla danego kraju. Są oczka wodne, fontanny, skalniaki, kolekcje kaktusów. Piękne widoki oglądali ze specjalnych tarasów. Skorzystali również z placu zabaw gdzie mogli pobawić się w bezpieczny sposób. Na zakończenie zakupili roślinki i inne pamiątki. Aby wrócić do domu musieli przebyć ponownie drogę do dworca kolejowego. Pomimo zmęczenia, dzielnie po 20 minutach szybkiego marszu oczekiwali na pociąg, który przywiózł ich do Żywca, a autobus do Jeleśni. Była to inna wycieczka niż którakolwiek na której byli, ale na długo będzie zapamiętana.