34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu. Organizatorami  i koordynatorami akcji było Szkolny Klub Wolontariatu. W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy, by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, żeby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki jest los wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet, jeśli nasze zwierzę ma wszystko, czego potrzebuje.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk.