34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Zbiórka baterii w naszej szkole

Zbiórka baterii w naszej szkole

W naszej szkole zbieramy zużyte baterie, które odbiera od nas Spółka Beskid .

Dlaczego zużyte baterie należy wrzucać do specjalnych pojemników?

Zebraliśmy duża ilość niebezpiecznych odpadów. Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale ciężkie są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź, co gorsza, na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio w domu. Zbierajmy zużyte baterie do oddzielnych pojemników.

Przynośmy je do Naszej Szkoły i umieszczajmy w pojemnikach.

Pamiętaj!
Zbierając baterie, dbasz o środowisko, w którym żyjesz.
Nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać. Pomyśl o tym.

https://zs1jelesnia.pl/wp-content/uploads/2020/02/podziękowanie-marcin.jpeg