100 – rocznica urodzin Jana Pawła II

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo.

Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia.

Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta…”

Tak mówił nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II. Dzisiaj to właśnie dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Jeleśni wspominają Ojca Świętego w dzień Jego 100 urodzin. Nie tak miał ten dzień wyglądać,  prezentacje, wystawa prac plastycznych i piękny koncert muzyczny miał rozbrzmiewać w szkole dla naszego Papieża. Niestety sytuacja epidemii, w której się znaleźliśmy  zmieniła wszystko.

„Nie lękajcie się mówił…- dzisiaj się nie lękamy i dla Niego śpiewamy. „Nie zastąpi Ciebie nikt”, mówią słowa piosenki i to prawda, bo niema takiego drugiego człowieka, który by tak kochał góry i wodę. Pływał kajakiem po mazurskich jeziorach, wspinał się na szczyt Tatr, wędrował bieszczadzkimi połoninami, nieraz przemierzał Beskidy. Lubił robić innym niespodzianki mądre i przyjemne, a wszystko dlatego, że bardzo kochał ludzi i tak bardzo troszczył się o to by nikt , nigdy nie został zapomniany. Przez ostatni tydzień swojego życia, Ojciec Święty pokazał nam, jak piękne może być życie. Ale też jak piękna jest starość, choroba i śmierć…

Dzisiaj w tym trudnym czasie dla Wszystkich, chcemy upamiętnić ten ważny dzień chociaż namiastką naszych przygotowań do „Koncertu dla Jana Pawła II”

Prezentacje klas VII i VIII, wystawa wyróżnionych prac plastycznych klas IV – VI oraz piosenki „Muzycznych Jedynek”, niech będą zachętą do obejrzenia naszej galerii i wysłuchania całego koncertu dla Papieża po powrocie do szkoły, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.

Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie…” – Jan Paweł II

Piosenki „Muzycznych jedynek”