Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni

Z wielką radością chcemy poinformować, że w dniu 19 października 2023 r. została uroczyście otwarta Zielona Pracownia „Woda źródłem życia – dbamy o wodę, dbamy o świat”.

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i patronatem Urzędu Gminy Jeleśnia zyskaliśmy suuuperrr miejsce do pracy i nauki.

Sala została gruntownie zmodernizowana i doposażona w sprzęt multimedialny. Pomieszczenie gruntownie odnowiono – pomalowano ściany, założono nowe rolety, zadbano o energooszczędne oświetlenie. Do sali zakupiono również nowe meble – szafki na pomoce dydaktyczne, gabloty ekspozycyjne i informacyjne, a także nowe stoliki oraz krzesła. Pracownię ozdobiła fototapeta, rośliny doniczkowe. Poza tym w zdobywaniu wiedzy i doznań przyrodniczych pomagać od tej pory będą zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne. Każdy uczeń w NOWEJ pracowni znajdzie coś dla siebie 💧🌎🔭🔬

Uroczystość rozpoczęto akademią, gdzie na początku powitano przybyłych gości. Następnie piątoklasiści w ciekawy sposób przypomnieli mnóstwo wiadomości na temat wody, a „Muzyczne jedynki” z całych sił wyśpiewywały piosenki o naszej kochanej Ziemi. Występy uświetnił układ taneczny do „Deszczowej piosenki”.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne otwarcie „Zielonej pracowni”, czyli przecięcie wstęgi. Kilkumiesięczny wysiłek opłacił się, bowiem przed oczami zebranych ukazała się sala na miarę XXI wieku. Zebranym gościom zaprezentowane zostały pomoce dydaktyczne, w jakie została wyposażona.

Nowa pracownia powstała w naszej szkole będzie służyć przez lata uczniom w zdobywaniu wiedzy na temat świata roślin oraz zwierząt, rozbudzi ich zainteresowania, rozwinie świadomość ekologiczną, a także rozumienie relacji człowieka z przyrodą.