34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.  Nasi uczniowie przygotowywali plakaty promujące tabliczkę mnożenia, zaangażowani byli także do zrobienia gazetki szkolnej.  Efekty ich pracy możemy podziwiać na głównym korytarzu szkoły.

W piątek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Legitymacje „Eksperta Tabliczki Mnożenia” dla 66 uczniów z klas III, V – VIII uroczyście wręczone zostały na apelu podsumowującym akcję. W tym dniu lekcje matematyki też były podporządkowane tabliczce mnożenia – uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki i zagadki świetnie się przy tym bawiąc.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mam nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyły się 5862 szkoły z różnych krajów świata.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom oraz wszystkim uczestnikom !!!