34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Mieszkam w Beskidach

Uczniowie naszej  szkoły uczestniczyli w  XXVI  MIĘDZYNARODOWYM  KONKURSIE  PLASTYCZNYM „MIESZKAM W BESKIDACH”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca. 

Celem tego konkursu było  rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu jest również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy proponowali  uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

Tematyka prac  była związana z jak najszerzej rozumianym terminem Beskidy.

Rodzaje technik stosowanych w konkursie; rysunek, szkic, akwarela, korzenioplastyka, rzeźba, makieta, malarstwo na szkle, bibułkarstwo, makrama, linoryt, fotografia, grafika komputerowa, filmy video, kolaż, poezja, relacje z wycieczek, opowiadania itd.itp.

W konkursie tym uczniowie oceniani byli w kategoriach wiekowych ;  do 6 lat, 7- 9 lat,  10-12 lat , 13 -15 lat,  16-18 lat,  powyżej 18 lat.

Doceniono prace następujących uczniów:

I miejsce Izabela Krzyżowska uczennica klasy III gimnazjum,

III miejsce Mateusz Barcik uczeń klasy Vb,

Wyróżnienia otrzymały:

Nikola Ciupka uczennica klasy Vb

Aleksandra Hulbój  uczennica klasy VI ,

Emilia Marciak uczennica klasy VII.

GRATULUJEMY !!!!!!