34-340 Jeleśnia, Rynek 11

„Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich” – konkurs plastyczny

Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym”Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich”. Tematyka prac konkursowych związana była z 100-leciem Powstań Śląskich. Uczniowie mogli wykonać swoje prace plastyczne dowolną techniką płaską np. malarstwo, rysunek, grafika czy collage.

Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów szacunku do wydarzeń z historii Polski i Śląska, umożliwienie przedstawienia indywidualnej interpretacji tematu historycznego w formie plastycznej, upowszechnianie twórczości plastycznej, a także wzbogacenie wiedzy historycznej.

W konkursie tym wzięli udział:

z klasy V a – Ciućka Adrian, Krzyżowska Milena, Krzyżowska Marta, Smolicka Magdalena,

V b – Weinkauf Amelia,

VI b – Barcik Mateusz, Siwek Marek,

VIII – Dudzik Natalia, Juraszek Katarzyna, Kupczak Oskar, Marciak Emilia, Matejczyk Julia.

Trzymamy kciuki i liczymy na nagrody!!!