34-340 Jeleśnia, Rynek 11

Pasowanie na ucznia kl. I – rok szkolny 2018/2019

W dniu 18 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Jeleśni odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I. Dzieci zaprezentowały  swój program artystyczny, w który przeplatali wiersze piosenkami i tańcem. Po programie artystycznym rodzice założyli swoim dzieciom birety, po czym Pani  dyrektor szkoły Małgorzata Falisz wielkim ołówkiem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni Marcelina Łoboz z pomocą rodziców, wręczyła  pierwszoklasistom dyplomy pasowania na ucznia i inne emblematy upamiętniające tę uroczystość. Po części oficjalnej goście i dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Do grona szkolnej społeczności wstąpiło 21 uczniów.