Wirusoochrona

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął realizację kolejnej, trzeciej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych. Dzieci z klas młodszych w naszej Szkole i przedszkolaki biorą udział w zajęciach profilaktycznych.

Podczas zajęć dzieci przypominają sobie o  przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwracają uwagę na znaczącą rolę higieny w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów. Pogłębią swoją wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.