34-340 Jele艣nia, Rynek 11

Pokaz w臋偶y馃悕

9 kwietnia w naszej szkole mia艂a miejsce niezwyk艂a lekcja przyrody – pokaz w臋偶y. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VII poznali pana Krzysztofa 鈥 hodowc臋, mi艂o艣nika i znawc臋 gad贸w, kt贸ry bardzo ciekawie opowiada艂 o w臋偶ach, o ich budowie, potrzebach, 艣rodowisku, w kt贸rym 偶yj膮. Uczniowie dowiedzieli si臋, jak w臋偶e widz膮 i s艂ysz膮, co i kiedy jedz膮, gdzie i jak d艂ugo 偶yj膮 w swoim naturalnym 艣rodowisku oraz w hodowli.
馃悰馃馃悰馃馃悰馃馃悰馃馃悰馃馃悰馃馃悰馃馃悰
Uczestnicy spotkania mieli okazj臋 zobaczy膰 r贸偶ne gatunki w臋偶y: pytona kr贸lewskiego Juliana, boa t臋czowego Male艅stwo, boa dusiciela Klementyn臋, pytona dywanowego Olafa oraz pytona tygrysiego 鈥 albinosa Tosi臋. Widzieli te偶 wylink臋, czyli zrzucony zrogowacia艂y nask贸rek w臋偶a. Ale najwi臋ksz膮 atrakcj膮 by艂a mo偶liwo艣膰 ,,bliskiego spotkania鈥. Ka偶dy m贸g艂 dotkn膮膰 sk贸ry w臋偶a i przekona膰 si臋, 偶e jest ona sucha i ciep艂a. Pokaz dostarczy艂 wszystkim wielu wra偶e艅 i emocji.